kocsisne ilonka üzente 14 éve
A csalán azért nem jött be és a többi bio lé sem használ ha nem akkor permetezel vele amikkor forr a kegjobban forr számtalanszor irtam már ha le fort akkor már csak mint lomb trágya ként hat minden biolé segiti a növény fejlödését a kártékony élösködök elen a forásban lévö használ tetvek és minden lágy testü kártevö elen még a sima jo melegviz is jo a növénxnek nem árt a kártevött elpusztitja csak erös napsütéeben nem szabad permetezni külömben már irtam rola de ha valakit érdekkel ujbol le irom ha a fák alját kisé megmozgasuk a földet gondolom az is segit
Busák István üzente 14 éve
Kenessey Csaba üzente 14 éve
Sziasztok! Nekem hosszú évek óta bevált módszer a tetvek ellen, hogy a megfelelő permetezőszereket évente váltom, ugyanis bizonyos fajok képesek a növényvédőszerek elleni tolerancia kialakítására! Ezért fordulhat elő, hogy más esetekben a permetezés után kis idő elteltével újra megjelennek a tetvek.
Riznerné Gáspár Erika üzente 14 éve
UNIÓS JÖVEDELEM –AZONNALI MUNKA LEHETŐSÉG
Azonnali kezdéssel keresünk motivált és sikeres üzletkötői adottságokkal rendelkező pályázókat sikerorientált csapatunkba 21-62 éves korig.
Feladatok: Új és meglevő ügyfelek aktiválása, kapcsolatépítés. Ajánlatok, tárgyalások lebonyolítása társasházak, cégek, nagyvállalatok, önkormányzatok számára
Elvárások:
Érettségi
Fejlett kommunikációs és kapcsolatépítési képesség
Sikerorientált, megnyerő személyiség
Erkölcsi bizonyítvány
Előnyt jelent:
Diploma, folyamatban lévő felsőfokú tanulmányok
B. kategóriás jogosítvány
Meglévő széles ügyfélkör
Többéves sikeres üzletkötői múlt.
Amit kínálunk: Jelenlegi fizetésének a többszörösét keresi meg havonta
teljesítményarányos, uniós, kiemelkedő jutalékrendszer
folyamatos továbbképzés
Irodai háttér
Jelentkezés: Önéletrajz és fénykép az alábbi címre: riznererika@freemail.hu
Elérhetőség: 06/70 521 6623
Bíró Kati üzente 14 éve
Dobra Adorján üzente 14 éve
Nekem a körtefámat támadta meg valami, sárgás, zöldes a fa töve, tudd valaki adjon tanácsot, erős vegyszert nem szeretnék használni (van gyerek a családban), és milyen biomegoldással lehet vegyszerezni a kiskertekben?
altman józsefné üzente 14 éve
Tény, hogy a fekete levéltetű szereti a bodzát. A szomszédban, közvetlen a kerítés mellett volt egy bokor tavaly, tele a tetűvel, de sajnos környezetében a kerítésre futtatott babomat is tönkretették. Lehet, hogy a tetűk bodzának nézték? Az idén vetett spenótot pedig ma ki kellett dobnom, mert még alig voltak levelei, de már mind össze volt zsugorodva
kocsisne ilonka üzente 14 éve
A bodzát kár volt ki vágni mert védö növény a fekete tetü szereti és amig van bodza nam megy másra igy csak a bodzán kell védekezni elene ahányszor csak meglepi DE irtam már a jo melegvizröl amiben tapadoszernek mézett kell teni A melegviz megöli a tettveket a növényt nem bántja csak napsütéses idöben nem szabad reggel vagy este Rozsákra a mosogato viz is szokott hatni de a bio levek is tökéletesek de persze csak akkor hatnak ha éppen a legjobban fornak mert le forás után csak tápoldatok lesznek sokan eszt nem veszik figyelemben és aszt mondják nem hatt nem hat mert nem jol használják csak akkor hat ha forr és jol iluskamami
Mészáros Zsuzsanna üzente 14 éve
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a tetvek elleni harcomban, úgyanis én minden praktikát kipróbáltam a rózsáimra,de sajnos eddig eredménytelenül.Volt már szappanos víz,fokhagyma ültetés és permetezés eredménytelenül,majd végső elkeseredésembe vettem írtószert(Biobalt) annak még nem láttam hatását?(bár csak tegnap fújtam le vele)de a tetvek maradtak és szerintem csak egy jót kacagnak szenvedésemre és már az egész fútórózsámat ellepték.Nem tudom mi tévő legyek,ha valakinek van egy tuti tippe segítsen.Előre is köszönöm.
Novotnyné Margó üzente 14 éve
Sziasztok!
Én Wu2 hajsamponos vizzel szoktam permetezni, és fokhagymát dugok a gyökérhez. Működik
Madarász Éva üzente 14 éve
Madarász Éva üzenete
Van megoldás a levéltetvekre és a varasodásra is 10 éve használom.a gyógyitó ásványokat semmi más vegyszer nállam nem található. Ápolás után akár mosatlanul lehet enni a gyümölcsöt.Kattints a :www.geoproduct.hu oldalra igen nagy lehetőség
A levéltetveket be kell porozni az ásvánnyal.azonnal eltünnek. Üdv. Éva
Fülep Péterné Mária üzente 14 éve
Nekem a kajszibarackkal van gondom. Megcsináltuk a lemosó permetezést és gombabetegség ellen is permeteztünk. A monilia mégis megjelent, elhalnak az új hajtások, tovább folytatódik a mézgásodás. Mit tehetek ellene? A beteg ágak levágásával megszünnek ezek a jelenségek, vagy a fa is belepusztul? Üdv.
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Nekem a kora tavaszi alapos lemosópermet után, levéltetű és más férgek ellen az Actara és Karate nevű szerek közepes erősségű kombinációja vált be a kertben. Ezt használom dekádonként a gyümölcsfák, a kerti vetemény (szamóca, krumpli, málna, stb) díszcserjék és rózsák esetében is. Eddig úgy néz ki, hogy a két szer más, baktérium, monília, liszthatmat elleni védekezőszerekkel is lehet jól vegyíteni. Üdv
Botka Ildikó üzente 14 éve
Sziasztok! Nálunk is volt /van ilyen probléma, nem a saját kertemben (az nincs sajnos...), hanem az erkélyünk alatti közösben (az erkély olyan alacsonyan van, hogy párommal alkalmanként mi is ott mászunk be, kihasználva így pl a gyors bepakolást). A szegény vadbodzát lepték el teljesen fekete színű levéltetvek, ma végre voltak is itt kertészek, vagy hát munkások akik kiszedték, viszont mellette egyből egy nagy bangita van, amelynek az ágai hozzánk is belógnak - vagyis már csak lógtak, mert kérésemre vágtak belőlük, viszont arra nem igazán tudtak választ adni, hogy a levéltetvekkel továbbra mi lesz, hiszen szerintem mondjuk lehethogy bemásztak a földbe is? vagy csak ott van még most pár valahol? vagy már a bangitán? nekem meg elég sok frissen ültetett virágom és zöldségem van az erkélyen, eléggé aggódóm! szerintetek? köszönöm! :)
Szelei Frigyesné Éva üzente 14 éve
Köszönöm a jó tanácsokat,és egyben szeretném azt megtudni,hogy meddig tárolhatom a csalánlevet.Erjesztettem egy jó adagot,és kíváncsi vagyok az eredményre,a tetvekkel szemben.
ERŐS GYULÁNÉ üzente 14 éve
Valóban támadnek a tetvek ,és örülök annak,hogy elolvastam a cikket,mert a bio tanácsok nagyon megfogtak.Alkalmazni fogom a nővénytársításokat.
godja agnes üzente 14 éve
A sarga lappal bizony befogtam egy par katicat es nagyon sajnaltam oket .Tuvel probaltam hamar leszedni ,keves sikerrel .
KOBZIK MARGIT ZSUZSANNA üzente 14 éve
Nekem valaki fokhagymát ajállot és azt kifőztem lehütötem és azzal permeteztem be a virágom és csodálatosan elmentek a levéltetvek.
Molnárné Báthory Julianna üzente 14 éve
Kedves István!
Én is köszönöm a levéltetvek elleni jó tanácsot.Főleg a bió tanácsokat.
Én a rózsáimat szappanos vízzel is szoktam öntözni a tetvek ellen .
Elég jó eredményel.Régi öregektől halottam.Mivel asztmás vagyok és a permetezést megpróbáltam mellőzni.
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Köszönöm az aktuális figyelmeztetést! Éppen tegnap vettem észre, hogy a rózsákon és a szilvafámon megjelentek a zöld tetvek. Előtte való nap még egy darabot sem találtam. Hihetetlen gyorsan szaporodnak. Ezt a sárga lapos védekezést nem ismerem, pontosan hol és milyen néven keressem?
Nekem is gondom van az őszibarackfa levél fodrosodásával. Megpermeteztem időben és még is teljesen oda van - mint 2 éve. Lehullik az összes levél és termés, majd újra kilevelesedik majd, ahol a levelek hibátlanok. Mit kellett volna tennem?
Niklainé Kondor Katalin üzente 14 éve
Kedves István!
Nekem olyan kérdésem lenne ,hogy mivel lehet a pockokat el riasztani.Mert fel túrják az egész udvart és a kertemet
Bohac Margit üzente 14 éve
Kedves István!
Maximálisan értékelem és koszonom a jo és hasznos tanácsokat,melyek csak általad jutnak el hozzánk.Az idén eldontottem, hogy megprobálok csupán bio védekezést alkalmazni a kertemben.Ehhez nagyon nagy segítséget kapok Toled, ill. Toletek.Folyamatosan kovetem az eseményeket és koszonom a jo tanácsokat
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
A sárgalapokon lévő kártevők mennyisége alapján permetezek,savóval,csalánlével,káliszappant már nem használom,de a rózsákon, ha csak egy-két hajtást kell permeteznem azt "biótrillel" megszórom ami a hangyák ellensége is. Fákon még nem láttam.Lehetséges,hogy az olajos lemosást nem szívlelték és leléptek.
Minden tanácsot szívesen fogadok,nálam az őszibarack fodrosodott be.Kérdés : érdemes-e vele foglalkozni vagy mostmár kiheveri.
Horváthné Kati üzente 14 éve
Tavaly rengeteg levéltetű volt a rózsákon,csak vegyszeresen tudtam eltüntetni.Ebben az
évben levendulával próbálkozom,talán sikerül.Az illatát amúgy is szeretem és még a molyok ellen is jó a megszárított levendula.
És igen ,rengeteg hangy volt és most is elkezdtek szaporodni.egyenlőre kiszórt sütőporral
próbálkozom.
Köszönöm az infókat,nagy hasznát veszem a kertemben.
Kissné Németh Piroska üzente 14 éve
Kissné Németh Piroska üzente 14 éve
Kocsisné Iluskának üzenem, h forrás helyett erjedést kellene írni, nehogy valaki fel forralja!! Üdv. Kné. Németh Piroska.
Durbák Borbála üzente 14 éve
Jó a cikk.Én a csikket áztatom vízbe,alulról a levél alá permetezem és eltünnek a levéltetük.
Vári Ferencné üzente 14 éve
kocsisne ilonka üzente 14 éve
Nagyon hatásos még a forro vizes permetezés is a viz legyen olyan meleg ami megöli a tetveket de még a fát nem kárositja és a reggeli orágba permetezünk amikor még nem sütt a nap nehogy károsodjon a fa akinek törpe fái vanak az ugy is csinálhatja egy edénybe tegye a jo meleg vizett és az elérhetö ágakat finoman huza bele ha permetezünk arra ügyeljümk hogy a levelett alulrol is érje a meleg vizzföleg alulrol ha permetezünk tegyünk a hátunkra egs ruhát hogy a hátunkat ne bántsa a meleg vizz iluskamami
kocsisne ilonka üzente 14 éve
Az informácio tökéletes mert a bio kertészkedök is hasznát veszik csak anyival egésziteném ki tavaszaj kapáljuk fel a fa áljátt lazán és sürün mert a földben telelnek át a fa tányérjábban ültesünk a felsorolt növényekböl mert szép is hasznos is DE a fák tányérjábban ültetthetünk csálánt is mert az is elüzi a tettvekett de buvo helyett add a katica bogaraknak azok a csalánon telenek át CSalánlével valo permetezés is tökéletes tapado szernek tegyünk hozá mézett a méztöl leragadnak a tettvek és megfuladnak a csalán lé és a bio levek csak akkor használnak ha akkor permetezünk vele ha javábban forr mert ha már le fort akkor csak tápoldatt és a kártevökett nem pusztitja el eszt vegyük figyelembe csak akkor hat ha forr Iluskamami
Vaszilinecz Maria üzente 14 éve
Braun Ferencné üzente 14 éve
Köszönöm az infót ,nagyon hasznos volt.Sok-sok ilyen és hasonló tanácsokat megköszönök és a díjazásom 5*-os.
Sok szerencsét jó egészséget kívánok Nektek !!!
Braunné.
Juni Sándorné Éva üzente 14 éve
Vámosi Lászlóné Katalin üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Bizony időben kell elvégezni a védekezést ,mert igen szép kárt tudnak okozni a növényeinkben .Köszönöm a jó információt !