Gombai Jánosné GERTI üzente 15 éve
Fokt Margit üzente 15 éve
Sitku Sándorné katalin üzente 15 éve
Köszönöm a sok jó tanácsot meg is fogadom mivel a családom nagyon szereti az uborkát, akár nyersen akár savanyuan télen .
lakatos ilona üzente 15 éve
Pataki Erzsebet üzente 15 éve
Koszonom a jo tanacsokat hasznos dolgokat tudtam meg ezutan jobban odafigyelek az uborkatermesztesre.
Erős Erzsébet üzente 15 éve
Temesvári Gabilla üzente 15 éve
Mivel természetgyógyász (is) vagyok, elsősorban ezzel tudok a közös tudáshoz hozzájárulni:
Az uborka természetes vizelethajtó anyag, segít feloldani a veseköveket is. Kivételesen gazdag káliumban, a "fiatalság elemében". A kálium ugyanis rugalmassá teszi az izmokat és a bőr sejtjeit. A bőr és a tekintet szinte megfiatalodik tőle. A hámozatlan uborka kilónként mintegy 500 miligram A-vitamint tartalmaz. A meghámozott uborkában szinte nem marad A-vitamin. Azért ajánlom a kígyóuborkát, mert nem szükséges meghámozni.
Vértisztító. Nedvét lázas betegnek adjuk, hűsítő hatású. Az uborkát felszeletelve halántékra helyezzük ideges fejfájásnál. Kozmetikában bőrfertőtlenítő, pórusösszehúzóként használják.
(Más, hasonlót olvasgathattok aa www.temesvarigabi.eoldal.hu Javasasszony menüpontban.)
Márta Ilona üzente 15 éve
Sok jó és hasznos dolgot tudtam meg a mostani tanácsokból.Elég kezdő kertész vagyok és örülök,hogy itt tanulhatok sokat.Köszi mindenkinek.
Láng Attila üzente 15 éve
Még egy pár:
- Ha március elején vetünk, akkor május közepére megnyúlt, elöregedett, használhatatlan palántáink lesznek. A palántanevelés menete a következő:
Április elején tejfölös poharakat megtöltünk virág- vagy palántafölddel. Ebbe vetjük a magot. Déli ablak mögé rakjuk. Ügyeljünk, hogy ne száradjon ki, de csak langyos vízzel öntözzünk.
- Az uborka tényleg vízigényes. Egy meleg nyári napon 4 liter vizet is képes párologtatni tövenként. Locsolni reggel kell, hogy mielőbb felmelegedhessen a talaja. Ilyenkor még a levelét is be lehet nedvesíteni. Legjobb az állottvizzel való locsolás.
Láng Attila üzente 15 éve
Egy pár kiegészítés.
- Fölösleges szakaszosan vetni az uborkát, inkább hálóra futtassuk. Így a fagyokig lesz uborkánk, ráadásul kisebb területről sokkal többet szedhetünk, és jobb minőségben, mint futtatás nélkül.
- A vetés idejét a föld melegsége határozza meg. Hiába múlnak el a fagyosszentek, ha hideg a föld, akkor gyenge, beteges lesz a növényünk.
- A jelenleg kapható uborkafajták genetikailag keseredésmentesek. Ezért nem lesz keserű az uborkánk, nem a locsolás miatt.
Kazó Sándor üzente 15 éve
Bródi Sándorné üzente 15 éve
Tóth Tünde üzente 15 éve
[Törölt felhasználó] üzente 15 éve
[Törölt felhasználó] üzente 15 éve
Kenyeresné Szekeres Edit üzente 15 éve
csiki terez üzente 15 éve
diczkune Gazdag Anikó üzente 15 éve
Radványi-Nagy Katalin üzente 15 éve
Szalkai Mária üzente 15 éve
czompone wunderli eva üzente 15 éve
Hegedűs Ancika üzente 15 éve
Szabó Irén üzente 15 éve
Ha az uborka hajtását visszacsípjük a harmadik levélig,rengeteg uborka terem rajta.Évek óta így csinálom és még a szomszédoknak is jut belőle,mert nem tudom hova tenni őket,annyi terem mindig.
Elek Mihályné Kis Erzsébet üzente 15 éve
[Törölt felhasználó] üzente 15 éve
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Hozzáteszem az uborka fajtájától is függ hogy melyik nem keserű.Én pl. a PROFI nevű uborkára teszem a voksomat.Ez a fajta akkor sem keserű ha esetleg nem szedtük le időben.